Wózek paletowy Zakrem z długimi widłami 2500mm.

Wózek paletowy Zakrem z długimi widłami 2500mm.

Wózki paletowe ręczne to użyteczne pojazdy, których zastosowanie znajduje się w różnego typu sklepach detalicznych oraz magazynach zakładów produkcyjnych. Są one potocznie nazywane paleciakami, a ich budowa pozwala na wygodne krótkodystansowe przemieszczanie towarów składowanych na paletach. Wózki paletowe ręczne są bardzo chętnie wykorzystywanymi pojazdami, ponieważ można nimi bardzo sprawnie przenosić towary z jednego miejsca na drugie. Ponadto nie zajmują zbyt wiele miejsca i są proste w obsłudze. Trudno zatem wyobrazić sobie dzisiaj, aby ich zabrakło w większych sklepach czy magazynach.

 

Rodzaje wózków paletowych ręcznych

Paleciaki nie są uniwersalnymi pojazdami. Produkuje się je w różnych konfiguracjach, które są zależne od wykorzystania tego pojazdu. Wyróżnia się kilka rodzajów ręcznych wózków paletowych. Są to:

 • krótkie wózki paletowe - w tym przypadku długość wideł paleciaka nie jest zbyt długa - osiągają one 780 mm lub 800 mm. To niewielkich rozmiarów pojazdy, które spotyka się w sklepach lub zakładach produkcyjnych.
 • długie wózki paletowe - są wyposażone w dłuższe widły - osiągają one od 1500 mm, przez 1800 mm i 2000 mm, a nawet więcej, bo można zakupić paleciaka o długości wideł 2500 mm. Dłuższe stosuje się zazwyczaj w miejscach, gdzie potrzeba pojazdu do transportowania towarów o nietypowych rozmiarach.
 • standardowe wózki paletowe - przyjmuje się, że są to pojazdy, które osiągają długość wideł około 1150 mm.

 

Gdzie zakupić ręczny wózek paletowy z długimi widłami?

Popularną polską firmą, która zajmuje się produkcją ręcznych wózków paletowych jest ZAKREM. Przedsiębiorstwo jest już mocno zakorzenione na rynku paleciaków, ponieważ swoje początki datuje na lata 50. XX wieku.  Od początku główną działalnością zakładu produkcyjnego był wyrób materiałów metalowych. Od roku 2011 firma ZAKREM stała się spółką z o.o.. W zakładzie pracuje ponad 100 wykwalifikowanych osób, które mają możliwość wykonywania własnych badań i tworzenia urządzeń transportowych, wykorzystując do tego własną zautomatyzowaną linię produkcyjną.

 

Długoletnia historia zakładu ZAKREM, która pozwoliła na zdobywanie cennego doświadczenia niosącego wiele zalet w obecnych liniach produkcyjnych, sprawia, że oferowane urządzenia transportowe są godne polecenia.

Wszystkie proponowane produkty są wykonane z pełną starannością.

Jest to jeden z tych zakładów, gdzie są produkowane wózki paletowe ręczne z bardzo długimi widłami aż 2500 mm. Kupowanie urządzeń u polskiego producenta powoduje jednocześnie, że wspieramy własny rynek i rodzimą gospodarkę.

 

Polski wózek paletowy z ekstra długimi widłami 2500mm

foto: ekstra długi wózek paletowy Zakrem, widły 2500mm

 

 

Ważne:

 

Kupując wózek paletowy Zakrem z widłami 2500mm, można wybrać rózne opcje udźwigu, kół i rolek.

W zależności od potrzeb wózek ten może mieć koła i rolki z nylony, vulkolanu, poliuretanu czy gumy. Udźwig wózka z długimi widłami 2500mm, to standardowo 1300kg ale można go zamówić w opcji z większym udźwigiem, np 2300kg. W takiem wypadku paleciak jest produkowany na indywidualne zamówienie i ma odpowiednio wzmocnioną konstrukcję.

 

 

 

Zalety stosowania ręcznych wózków paletowych Zakrem

Paleciaki są pojazdami magazynowymi, które bez wątpienia ułatwiają pracę. Są oferowane w różnych rozmiarach, więc nie ma problemu z dostosowaniem ich do własnych potrzeb użytkowych. Nie zajmują zbyt wiele miejsca, zatem mogą być przechowywane nawet w sklepach detalicznych, ponieważ nie wymuszają zagospodarowania dla nich dużej ilości powierzchni.

Wózki paletowe ręczne znacząco oszczędzają czas podczas transportowania towarów. Zamiast żmudnego ręcznego przenoszenia artykułów, można użyć paleciaka, który bardzo sprawnie przemieści towary na palecie. Ich udźwig najczęściej wynosi 2500 kg, a więc bez przeszkód poradzą sobie z ciężkimi paletami. Pojazdy te są również często wykorzystywane podczas załadowywania towarów do transportu. Niewielkie urządzenia są zatem często podstawowym wyposażeniem pojazdów dostawczych.

 

Kupując paleciaki w sprawdzonych zakładach, jak firma ZAKREM, mamy pewność, że pojazd ułatwi nam codzienną magazynową pracę. Dobrej jakości urządzenia z pewnością nie zawiodą nas w żadnej sytuacji. Dzięki nim wykonamy swoją pracę bardzo szybko i bardzo wygodnie. Są przede wszystkim kompatybilne z paletami, co wpływa na komfort ich użytkowania oraz możliwość transportowania dużej ilości towarów na raz.

Wybór tego typu urządzeń transportowych na rynku jest bardzo duży. Nie ma zatem problemu z kupnem pojazdu, który idealnie wpasuje się w nasze wymagania.

Wózek paletowy z ekstra długimi widłami 2500mm

Komentarze

 • Domin

  Ile kosztuje taki paleciak?

  21-05-2021 11:16:00

 • MIłosz

  Uważam ten wózek za bardzo dobry, idealnie się sprawdził na magazynie. Praca stała się wydajniejsza.

  13-12-2021 11:35:41

Dodaj komentarz

Ocena: 6/6 ( 1 głos )

Podobne w: porady techniczne

Jakie są rodzaje polskich wózków paletowych Zakrem.

Jakie są rodzaje polskich wózków paletowych Zakrem.

  Wózki paletowe, czyli paleciaki to niezwykle pomocne i wszechstronne urządzenia. Ich przeznaczeniem jest bliski transport, czyli polegający na przewożeniu towarów na niedużych odległościach. Szeroko stosowane są na te…

Jaki działa wózek paletowy, paleciak?

Jaki działa wózek paletowy, paleciak?

  Ręczne wózki paletowe to rodzaj wózków magazynowych z ręcznym unoszeniem ładunku i ręcznym pchaniem. Wózki tego typu stanowią podstawowe wyposażenie magazynów, hal produkcyjnych czy sklepów. Często stanowią ważne wyp…

Czy ręczny wózek paletowy masztowy, wysokiego podnoszenia podlega Dozorowi Technicznemu?

Czy ręczny wózek paletowy masztowy, wysokiego podnoszenia podlega Dozorowi Technicznemu?

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami:   ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 7 grudnia 2012 r. w sprawie rodzajów urządzeń technicznych podlegających dozorowi technicznemu. Warszawa, dnia 27 grudnia 2012 r. Poz. 1468…

Jak wybrać wózek paletowy? Jaki paleciak wybrać?

Jak wybrać wózek paletowy? Jaki paleciak wybrać?

Wybór ręcznego wózka paletowego. Kupując ręczny wózek paletowy należy wziąć pod uwagę następujące cechy wózków:   Długość wideł wózka paletowego może ona wynosić 800, 950mm, 1000mm, 1150mm ( najbardziej popularna dł…

Polecamy cichy wózek paletowy, paleciak. Zakrem WRU4-2300.

Polecamy cichy wózek paletowy, paleciak. Zakrem WRU4-2300.

Nowość firmy Zakrem - cichy wózek paletowy.   Wózek Zakrem WRU4-2300 CTC L-1150    foto: cichy wózek paletowy, model Zakrem CTC, 1150mm, 520mm   Ręczny wózek paletowy do pracy w miejscach gdzie wymagana jest cisz…

Koła i rolki do ręcznych wózków paletowych, paleciaków.

Koła i rolki do ręcznych wózków paletowych, paleciaków.

  Rodzaje kółek przy dyszlu wózka paletowego Koła z nylonu – nylon zapewnia niski poziom tarcia i powolne zużycie, ale generującym bardzo duży hałas. Koła z nylonu mogą pozostawić rysy na posadzkach, szczególnie z żywi…

Awaria wózka paletowego - rodzaje, przyczyny, części oryginale

Awaria wózka paletowego - rodzaje, przyczyny, części oryginale

Najczęstsze awarie wózków paletowych Awaria wózka paletowego może być zagrożeniem dla człowieka, ale też dla przewożonego ładunku. Może to oznaczać uszczerbek na zdrowiu pracownika oraz straty materialne wynikające ze z…

Polskie ręczne wózki paletowe, paleciaki Zakrem - opinie, charakterystyka

Polskie ręczne wózki paletowe, paleciaki Zakrem - opinie, charakterystyka

  Wózki paletowe są produkowane w większości w Azji.   Kilku producentów nadal produkuje wózki paletowe w Europie m.in w Polsce, we Włoszech oraz w Bułgarii. W Polsce od 1952 roku istnieje firma Zakrem w Grajewie i od…