Wagi paletowe charakterystyka. Czy warto kupić wagę paletową?

Wagi paletowe charakterystyka. Czy warto kupić wagę paletową?

 

Wagi paletowe przeznaczone są do ważenia produktów, które cechują się dużymi gabarytami. Wszystko to sprawia, że są one wręcz niezbędne w wielu gałęziach przemysłu. Wagi do palet to zautomatyzowane urządzenia służące do precyzyjnego wyznaczania masy danego przedmiotu, który umieszczony został na nośni. Wykorzystuje się przy tym siłę grawitacji. Co warto wiedzieć o wagach przemysłowych? Dlaczego KPZ Wagi to firma, która cieszy się tak ogromnym uznaniem klientów?

 

waga-paletowa-kpz1

foto: magazynowa waga paletowa

 

 

Wagi przemysłowe — Ogólna charakterystyka

Każda osoba, która związana jest z branżą przemysłu lub handlu, ceni sobie łatwość weryfikacji wagi poszczególnych produktów. Oferowane przez polską firmę KPZ Wagi urządzenia pozwalają nie tylko na niebywale dokładne oszacowanie nawet ciężkich towarów, ale także na korzystanie z zaawansowanych technik ułatwiających proces ważenia.

Wagi paletowe sterowane są w prosty i intuicyjny sposób. Można powiedzieć, że ich obsługa to prawdziwa przyjemność. Lekkość oraz stabilność wag  wpływa zarówno na mobilność, jak i uniwersalność w użytkowaniu wszystkich oferowanych produktów. Wagi paletowe można stosować niemal w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach. Na korzyść urządzeń przemawia także fakt, iż można je bez trudu przenosić. Oczywiście warto pamiętać o tym, aby waga umieszczona była na solidnym i twardym podłożu, gdyż miękka powierzchnia mogłaby powodować problemy pomiarowe. 

 

foto: waga paletowa KPZ 1M

 

 

Wagi paletowe z legalizacją i bez legalizacji

Polska firma KPZ Wagi oferuje wagi paletowe najwyższej jakości ze świadectwem legalizacji i bez legalizacji. Oczywiście w kwestii klienta leży wybór odpowiedniego rozmiaru, nośności i działki pomiarowej wagi. Modele występują w wielu wariantach, dlatego doskonale wpisują się w potrzeby i wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Szeroka gama asortymentu sprawia, że wagi paletowe KPZ Wagi, cieszą się ogromnym uznaniem klientów.

Czy legalizacja urządzeń jest obowiązkowa? Nie, decyzja zakupu urządzenia legalizowanego, zależy od kupującego. W niektórych branżach wymóg legalizacji narzucają przepisy praca. Wiele wymogów stawianych jest w kontraktach handlowych, zawieranych pomiędzy firmami.

 

Jeżeli klient decyduje się na zakup wagi paletowej legalizowanej, należy pamietać, że po okresie pierwotnej legalizacji, należy dodonywać legalizacji powtórych. 

 

foto: waga paletowa ze staojakiem

 

 

Zastosowanie wag paletowych

Wagi paletowe znalazły swoje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Stosowane są wszędzie tam, gdzie zważenie towarów małymi wagami byłoby niemożliwe. Dzięki tym urządzeniom wykonywanie pracy w przedsiębiorstwie może stać się szybkie i proste. Wagi te znalazły swoje zastosowanie zwłaszcza w firmach logistycznych.

Dzięki wadze paletowej, magazynier, może szybko podjechać do wagi, wózkiem paletowym z towarem i zważyć go.

W błyskawiczny sposób można obliczyć ciężar towaru. Wagi magazynowe pomostowe doskonale sprawdzą się w przypadku ważenia palet, skrzyniopalet, europalet i innych.  

 

Ważenie towaru w magazynie — Co oprócz wag paletowych?

Niezwykle przydatnymi urządzeniami w każdym magazynie oprócz wag paletowych mogą być także wózki paletowe z wagą, a także widły ważące. Oczywiście produkty te także oferowane są przez wspomnianą wcześniej polską firmę KPZ. Widły ważące do montażu na wózku widłowym sprawdzą się nie tylko w przemyśle, ale także w gospodarstwach rolnych. To ogromne ułatwienie pracy, kiedy klient zamawia większą ilość towaru.

W jaki sposób korzysta się z takich elementów? Widły podjeżdżają wraz z wózkiem widłowym, po czym wsuwane są pod paletę. W tym momencie na monitorze wagi pojawia się jej ciężar. Paletę od razu można przewieźć w inne miejsce lub załadować do transportu. 

 

Wózki paletowe z wagą tzw. paleciaki są doskonałym rozwiązaniem w przypadku konieczności ważenia towarów składowanych na paletach.

Dzięki swojej mobilności, paleciak z wagą pozwala na ważnie ładunków w dowolnym miejscu. W przeciwieństwie do wagi paletowej, która jest stacjonarna, wózek z wagą pozwala na przemieszczanie się z ładunkiem do zważenia i podjechanie pod ładunek.

 

wozek paletowy z wagą

foto: przykładowy wózek paletowy ważący

 

 

widły ważące do wózka widłowego

foto: widły ważące KPZ 71-6 do wózka widłowego 

 

 

Oferta KPZ Wagi

Jak już zostało wspomniane, firma KPZ Wagi to jeden z liderów sprzedaży wag przemysłowych w kraju. To polska firma, która cieszy się wieloletnią tradycją i uznaniem klientów w kraju i za granicą. W ofercie znajdują się:

  • wagi przemysłowe,
  • wagi inwentarzowe,
  • wagi ze stali szlachetnej,
  • wagi platformowe,
  • wagi stołowe,
  • paleciaki z wagą,
  • panele sterujące,
  • systemy wagowe 
  • i wiele innych.

Każdy przedsiębiorca w razie napotkania nawet najmniejszych problemów lub wątpliwości może skorzystać z fachowej pomocy specjalistów pracujących w tej firmie. Dzięki KPZ Wagi można wyposażyć swoje przedsiębiorstwo w zaawansowane systemy, które przyczynią się do uprawienia pracy i wzrostu zadowolenia pracowników, a także do powiększenia zysków. Firma wykonuje swoją pracę z prawdziwą pasją i zaangażowaniem. Oferowane produkty przechodzą wnikliwe kontrole jakości, aby przez wiele lat wykonywały swoją pracę najlepiej, jak to możliwe.

Dlaczego warto stawiać na polskiego producenta KPZ Wagi? Wśród powodów znajduje się przede wszystkim bezpieczeństwo transakcji, doskonała jakość kontaktu, a także fakt wspierania polskiej gospodarki.

Zagraniczni producenci po transakcji nierzadko ignorują swoich klientów i nie rozpatrują żadnych skarg i reklamacji. W przypadku polskich marek proces ten jest znacznie mniej skomplikowany, a wszelkie ewentualne problemy mogą zostać szybko rozwiązane. 

 

Różnice pomiędzy wagami paletowymi

Przed zakupem wagi paletowej na uwadze warto mieć aspekty różnicujące, które pozwolą na wybór najlepszego urządzenia do swojego przedsiębiorstwa. Zasadniczo wagi paletowe mogą różnić się wielkością udźwigu, działkami oraz faktem legalizacji.

W większych przedsiębiorstwach warto od razu postawić na większe gabarytowo urządzenia, które będą w stanie zważyć większy udźwig.

W małych firmach lepszym rozwiązaniem okazją się mniejsze i jednocześnie tańsze warianty.

Wagi przemysłowe legalizowane muszą przechodzić ponowną legalizację. Przed zakupem warto więc pamiętać, że decydując się na taki wariant wagi peltowej, należy pamiętać o ponownej legalizacji. W przypadku niedopatrzenia tego obowiązku na przedsiębiorcę mogą spłynąć poważne sankcje prawne i finansowe.

Wagi większe, przystosowane do znacznie większych i cięższych gabarytów są pod tym względem łatwiejsze w eksploatacji. Stawiać należy oczywiście na polskie, sprawdzone firmy, jak KPZ Wagi. 

Ważnym czynnikiem przy wyborze wagi paletowej, poinien byc okres gwarancji i warunki gwarancji. Obecnie na polskiem rynku jest wiele produktów pochodzenia chińskiego, które często się psują, nie można do nich kupić części zamiennych i nie ma firm, które sprawnie obsłużą naprawy.

Przy takich sprzętach, jak wagi paletowe, warto zapłacić więcej aby mieć pewność, że w przypadku awarii, będzie możliwośc zakupu części zamiennych a producent czy sprzedawca załatwią szybko temat naprawy.

 

 

Komentarze

  • --Brak komentarzy--

Dodaj komentarz

Ocena: 6/6 ( 1 głos )

Podobne w: porady techniczne

Jakie są rodzaje wózków paletowych, paleciaków?

Jakie są rodzaje wózków paletowych, paleciaków?

  Ręczne wózki paletowe to doskonałe rozwiązanie do transportu towarów na paletach.   Wózki paletowe przeznaczone są do transportu ładunków paletowych w magazynach, halach produkcyjnych, placach składowych.Służą do po…

Instrukcja obsługi wózka paletowego, paleciaka z wagą. Zasady użytkowania.

Instrukcja obsługi wózka paletowego, paleciaka z wagą. Zasady użytkowania.

  Wózek paletowy z wagą KPZ 71-9  nie jest przeznaczony do transportowania ładunku na dalsze odległości . Zaleca się użytkowanie wózka z wagą tylko do wazenia towaru i transportowania towaru na krótkich odcinkach.   …

Wózek paletowy z wagą, paleciak z wagą KPZ 71-9 opinie, zalety

Wózek paletowy z wagą, paleciak z wagą KPZ 71-9 opinie, zalety

  Wózki paletowe z wagą, są przydatne do szybkiego i dokładnego ważenia twoarów. Dzięki swojej mobilności, paleciak z wagą pozwala na ważnie ładunków w dowolnym miejscu. W przeciwnieństwie do wagi paletowej, która jest…

Ręczne wózki paletowe z wagą z legalizacją. Legalizacja pierwotna i ponowna.

Ręczne wózki paletowe z wagą z legalizacją. Legalizacja pierwotna i ponowna.

Legalizacja wózków paletowych z wagą   Ręczne wózki paletowe z wagą w szybki i łatwy sposób umożliwiają zważenie towaru na paletach.   Zaletą paleciaków z wagą jest ich mobilność. Aby zważyć towar, wystarczy podjech…

Legalizacja pierwotna ( ocena zgodności) oraz legalizacja ponowna wózka paletowego z wagą KPZ.

Legalizacja pierwotna ( ocena zgodności) oraz legalizacja ponowna wózka paletowego z wagą KPZ.

Wyjaśniamy różnicę i okresy ważności dla legalizacji pierwotnej czyli oceny zgodności oraz legalizacji ponownej, dla wózków paletowych z wagą.   Legalizacja pierwotna    Nie nazywa się według przepisów legalizacją a …

Wózki paletowe z wagą, paleciaki ważące - opis, charakterystyka.

Wózki paletowe z wagą, paleciaki ważące - opis, charakterystyka.

Wózki paletowe z wagą – dobór, charakterystyka   Na rynku oferowanych jest kilka typów wózków paletowych z wagą. Można je podzielić ze względu na kilka rodzajów kryteriów.   Ze względu na rodzaj mechanizmu ważącego: …

Kiedy wózek paletowy po ocenie zgodności ( pierwotnej legalizacji) należy zgłosić do legalizacji ponownej?

Kiedy wózek paletowy po ocenie zgodności ( pierwotnej legalizacji) należy zgłosić do legalizacji ponownej?

Kiedy wózek paletowy po ocenie zgodności ( pierwotnej legalizacji) należy zgłosić do legalizacji ponownej?     Wózki paletowe z wagą ( wagi nieautomatyczne) wprowadzone do obrotu lub użytkowania po dokonaniu oceny zgo…

Jaki działa wózek paletowy, paleciak?

Jaki działa wózek paletowy, paleciak?

  Ręczne wózki paletowe to rodzaj wózków magazynowych z ręcznym unoszeniem ładunku i ręcznym pchaniem. Wózki tego typu stanowią podstawowe wyposażenie magazynów, hal produkcyjnych czy sklepów. Często stanowią ważne wyp…