Ręczne wózki paletowe masztowe podnośnikowe, wysokiego podnoszenia.

Ręczne wózki paletowe masztowe podnośnikowe, wysokiego podnoszenia.

 

Wybór ręcznego wózka paletowego masztowego ( wysokiego podnoszenia).

 

Ręczne wózki paleciaki unoszące mają ręczne prowadzenie wózka oraz ręczne podnoszenie wideł.

 

W większości udźwig 1000 kg, mogą mieć udźwig do 3 ton.

 

Wysokość podnoszenia ręcznym wózkiem masztowym to z reguły 1,6 metra, mogą być również wózki w wysokością podnoszenia 2 i 3 metry.

 

 

                      Ręczny wózek paletowy masztowy PTM 1016            

 

 

Ręczne wózki paletowe masztowe to przede wszystkim:

 

- tanie rozwiązanie magazynowe w porównaniu do wózka paletowego elektrycznego czy wózka widłowego czołowego ( ceny już od ok. 2300 pln netto )

- małe gabaryty wózków ręcznych masztowych pozwalają na pracę w małych magazynach

- łatwe w prowadzeniu i manewrowaniu

- doskonale sprawdzają się w firmach gdzie wózek unoszący służy tylko do rozładunku ładunków z samochodów

- niektóre modele ręcznych wózków masztowych mają opcję szybciej pompy tzn. dla ładunku do wagi 300 kg wymagają mniejszej ilości ruchów dyszlem, aby podnieść widły ( bardzo przydatne w momencie zdejmowania ładunków w regałów lub samochodów, gdyż „na pusto” szybciej podnosimy widły wózka).

 

 

Pamiętaj ! Dla podniesienia ładunku na maksymalną wysokość czasami trzeba wykonać ponad 100 ruchów dyszlem wózka unoszącego!

 

 

Najczęsztsze pytania kupujących wózek ręczny unoszący :

 

 

1. Czy ręcznym wózkiem unoszącym rozładuję towar z samochodu dostawczego?

Wózkiem takim można rozładować towar z samochodu dostawczego. Jest możliwość podjechania paleciakiem wysokiego podnoszenia z tyłu samochodu lub z boku w miejscach pomiędzy kołami.

Rozładunek zajmuje więcej czasu niż wózkiem czołowym, ponieważ aby unieść widły w wózku ręcznym należy wykonać znaczną ilość ruchów dyszlem. Warto w takim wypadku zainwestować w wózek masztowy z szybką pompą.

 

2. Czy ręczny wózek widłowy o udźwigu 1000kg i wysokości 3 metry jest bezpieczny w użytkowaniu?

 

Kupując taki ręczny wózek trzeba mieć na uwadze, że podniesienie na wysokość 3 metrów towaru wymaga zachowania dużej ostrożności.

Należy sprawdzić na wykresie dołączonym do wózka, jaką maksymalną wagę ładunku można podnieść na określoną wysokość.

 

Przy środku ciężkości 500mm wózek ręczny masztowy może unieść towar o wadze 1 tony na wysokość  2 metra.

Na wysokość 3 metry możemy unieść towar o wadze maksymalnie 500kg.

 

Wykres udźwigu wózka paletowego masztowego. 

Wykres udźwigu ręcznego paletowego wózka masztowego.

 

Ważne: 

Czołowe wózki widłowe podnoszące na taką wysokość mają dużą wagę własną, która stabilizuje pracę. Wózek czołowy o udźwigu 1,5 tony waży około 3 tony.

W przypadku wózków paletowych ręcznych masztowych, waga całego wózka jest zdecydowanie mniejsza ( około 300kg) niż waga ładunku.

 

 

 

4. Czy kupując wózek paletowy nożycowy/ krzyżowy zamiast masztowego rozładuję samochód / zdejmę towar z niskiej wysokości?

 

Wózek paletowy nożycowy, krzyżowy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wielu klientów kupuje ręczne wózki paletowe nożycowe mając nadzieję, że takim wózkiem podniesie i załaduje ładunek na małą wysokość ( z reguły 800mm) Należy pamiętać, że wózki paletowe nożycowe ( krzyżowe) służą bardziej, jako stoły robocze a nie, jako paleciak do rozładunku towaru. Służą zazwyczaj do kompletacji zamówień. Mają mało stabilne kółka przednie i w momencie uniesienia ładunku nie da się na nich bezpiecznie transportować towaru.

 

 

 

Wózek ręczny, paletowy masztowy. Wysokość podnoszenia 1600mm, udźwig 1000 kg.

 

Wózek paletowy masztowy unoszący 1600.

Komentarze

  • Nowakowski

    Więc mam pytanie, dlaczego wózki są opisywane że mają taki udźwig na 3 metry skoro podniesienie ciężaru 1 tony grozi zawaleniem?

    25-04-2018 11:28:41

  • Krzysiek

    Taki wózek doskonale nadaje się do rozładowania tirów. Nasz ma 2t i wiele razy go przeciążaliśmy i śmiga bez problemu. Oczywiście podnoszenie takim wózkiem tony towaru to wielki wysiłek! jeżeli ktoś mysle, że kupi wózek za 2 tyś i będzie mu pracował jak zwykły widlak, to powinien najpierw sie zastanowić co kupuje;)

    18-02-2020 20:26:59

Dodaj komentarz

Ocena: 5.38/6 ( 13 głosy )

Podobne w: porady techniczne

Koła i rolki do ręcznych wózków paletowych, paleciaków.

Koła i rolki do ręcznych wózków paletowych, paleciaków.

  Kółka przy dyszlu wózka paletowego   rodzaje kół do wózków paletowych:   Koła z nylonu – nylon zapewnia niski poziom tarcia i powolne zużycie, ale generującym bardzo duży hałas. Koła z nylonu mogą pozostawić rysy …

Paleciak krótki polski - Zakrem. Krótkie wózki paletowe, ręczne widłowe.

Paleciak krótki polski - Zakrem. Krótkie wózki paletowe, ręczne widłowe.

  Wózki paletowe tzw. paleciaki przeznaczone są do transportu towarów w magazynach, halach produkcyjnych oraz na placach składowych.   Służą do podnoszenia, opuszczania i przewożenia ładunków na bliskich odległościach…

Dlaczego warto kupić polski wózek paletowy Zakrem, model WRU4-2300

Dlaczego warto kupić polski wózek paletowy Zakrem, model WRU4-2300

Polskie wózki paletowe Zakrem WRU4-2300 cechuje niezawodność i bardzo solidne wykonanie. W Polsce od 1952 roku istnieje producent ręcznych wózków paletowych - firma Zakrem w Grajewie.  Wózki paletowe firmy Zakrem objęte…

Jakie są rodzaje wózków paletowych, paleciaków?

Jakie są rodzaje wózków paletowych, paleciaków?

  Ręczne wózki paletowe to doskonałe rozwiązanie do transportu towarów na paletach.   Wózki paletowe przeznaczone są do transportu ładunków paletowych w magazynach, halach produkcyjnych, placach składowych.Służą do po…

Długie wózki paletowe ręczne. Paleciaki z długimi widłami.

Długie wózki paletowe ręczne. Paleciaki z długimi widłami.

Ręczne wózki paletowe, zwane popularnie paleciakami to jedne z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych urządzeń w takich miejscach jak magazyny, hurtownie i sklepy. Tego rodzaju urządzenia są bardzo proste w o…

Ręczne wózki paletowe, paleciaki Zakrem o szerokości wideł 520mm

Ręczne wózki paletowe, paleciaki Zakrem o szerokości wideł 520mm

Wózki paletowe służą do przemieszczania towarów spaletyzowanych. Najbardziej popularnym ręcznym wózkiem paletowym, jest paleciak o długości wideł 1150mm, udźwigu 2500kg i szerokości wideł 540mm. Wózki paletowe o takich …

Czy ręczny wózek paletowy to wózek widłowy?

Czy ręczny wózek paletowy to wózek widłowy?

Czy ręczny wózek paletowy to wózek widłowy?   Producenci i sprzedawcy oferują szeroki asortyment wózków magazynowych usprawniających pracę. To cenna pomoc w pracach magazynowych, na halach produkcyjnych i logistycznych…

Polecamy cichy wózek paletowy, paleciak. Zakrem WRU4-2300.

Polecamy cichy wózek paletowy, paleciak. Zakrem WRU4-2300.

  Nowość firmy Zakrem - cichy wózek paletowy.     Wózek Zakrem WRU4-2300 CTC L-1150    foto: cichy wózek paletowy, model Zakrem CTC, 1150mm, 520mm     Udźwig tego modelu to 2300kg. Szerokość wózka 520mm.   …