Pług śnieżny do wózka widłowego. Czy to dobre rozwiąznie?

Pług śnieżny do wózka widłowego. Dlaczego według nas to dobre rozwiąznie.

 

Widok wózka widłowego pracującego na terenie wielu firm to obrazek bardzo częsty, spotykany na każdym kroku. Jego podstawowym zadaniem jest transport różnego rodzaju towarów czy też załadowywanie i rozładowywanie samochodów. Dzięki charakterystycznym widłom czołowym bez problemu przewozi palety z ładunkiem na ich miejsce docelowe w znacznym stopniu ułatwiając i usprawniając pracę ludzi. Warto jednak pamiętać, że właśnie widły wózka dają duże możliwości jego rozbudowy i doposażenia w dodatkowe elementy, które pozwolą na wykonywanie szeregu dodatkowych zadań. Jedną z możliwości jest uzbrojenie ich w pług śnieżny, który może okazać się nieoceniony w trakcie zimowych opadów śniegu, które potrafią bardzo mocno utrudnić (a czasami wręcz uniemożliwić) wykonywanie różnych prac na terenie firmy.

Konstrukcja pługa śnieżnego do wózka widłowego

Pługi śnieżne są elementami możliwymi do zastosowania na wszystkich rodzajach wózków widłowych, a ich jedynym ograniczeniem mogą być jedynie parametry wideł. Ich konstrukcja pozwala na szybki montaż i demontaż, który odbywa się za pomocą specjalnych rękawów, w które wchodzą widły i przymocowanego do nich lemiesza o owalnej konstrukcji, który ułatwia zagarnianie śniegu. Jego standardowa wysokość wynosi 70 mm, natomiast szerokość może wynieść od 1500 mm do nawet 3000 mm w zależności od potrzeb. Dodatkowo w wielu przypadkach montowane są zabezpieczenia sprężynowe zapobiegające uszkodzeniu lemiesza w przypadku napotkania niewidocznych pod śniegiem przeszkód, sama konstrukcja jest dodatkowo wzmacniana, aby zapewnić jak największą wytrzymałość, a czteropunktowe blokady zapewniają stabilność pługa na widłach wózka. Pługi posiadają również mechanizm obrotowy, który pozwala w bardzo prosty sposób sterować kierunkiem odśnieżania.

 

 

foto: standardowy pług śnieżny do widlaka

 

Zalety pługów śnieżnych do wózków widłowych:

Pług śnieżny do wózka widłowego to bardzo dobra inwestycja posiadająca szereg niezaprzeczalnych zalet i stająca się coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród firm korzystających na co dzień z wózków widłowych. Przede wszystkim warto podkreślić uniezależnienie się od zewnętrznej usługi odśnieżania, która jest dość kosztowna i w wielu przypadkach niemożliwa do wykonania w czasie, kiedy jest to najbardziej potrzebne. W konsekwencji może powodować to opóźnienia w wykonywanej działalności i generować niepotrzebne straty dla firmy. Dodatkowo pług montowany na widlaka, znacznie przyspiesza i usprawnia odśnieżanie, przez co nie ma konieczności korzystania z ręcznych szufli i angażowania do tego pracowników. Bardzo często teren, z którego należy pozbyć się śniegu jest także zbyt duży, aby efektywnie go odśnieżyć bez pomocy dodatkowych urządzeń. Tym samym pług śnieżny do wózka widłowego jest znakomitym rozwiązaniem na oszczędzenie czasu i pieniędzy, a także niepotrzebnej w gruncie rzeczy ludzkiej pracy, którą można znacznie lepiej spożytkować.

Na co zwrócić uwagę wybierając pług śnieżny?

Decydując się na zakup pługa do wózka widłowego, warto zwrócić uwagę na szereg cech i parametrów jakie powinien posiadać, aby inwestycja w niego okazała się jak najbardziej opłacalna. Jak w każdym innym przypadku, na rynku można znaleźć bardzo dużo różnych produktów znacząco się od siebie różniących, tak ceną jak i jakością wykonania. Dlatego zapoznanie się z podstawowymi informacjami będzie kluczowe dla dokonania właściwego wyboru.

 

Do najważniejszych parametrów technicznych pługów należą:

  • grubość blachy - na rynku dostępne są lemiesze o grubości blachy od 3mm do nawet 6 mm, dzięki czemu są one bardzo odporne i wytrzymałe;

  • grubość gumowego wykończenia - jest to guma najczęściej o grubości 5 cm, która świetnie radzi sobie ze zgarnianiem śniegu;

  • kierunek odśnieżania - standardowym rozwiązaniem jest możliwość wybrania kierunku odśnieżania przez operatora - na prawo, na lewo lub prosto, dzięki mechanizmowi obrotowemu;

  • szerokość lemiesza - najczęściej spotykanymi lemieszami są te o szerokości 1500 mm, jednak większość producentów daje możliwość zamówienia lemiesza o wybranej szerokości, dostosowanej do indywidualnych potrzeb.

  • renoma i doświadczenie firmy sprzedającej lub producenta

Do dodatkowych aspektów, na które warto zwrócić uwagę należą na pewno także: długość gwarancji oferowana przez producenta, możliwość dokupienia dodatkowych gum czy wyposażenie opcjonalne, jak pojemnik na sól/piasek. Większość firm dbając o jak najwyższą jakość oferowanego produktu daje możliwość skorzystania z wielu udogodnień i opcji dodatkowych.

Warto stawiać na jakość

Na pewno każdy z nas miał do czynienia z szuflą do odśnieżania, która po bardzo krótkim czasie użytkowania nadawała się jedynie do wyrzucenia. Wszystko z powodu kiepskiej jakości materiałów, z których została wykonana w procesie produkcji. Dlatego wybierając pług śnieżny do wózka widłowego, zanim zaczniemy analizować parametry czysto techniczne, takie jak grubość blachy czy gum, należy poszukać produktu o wysokiej jakości wykonania, do którego użyto odpowiednich materiałów i który zapewni długi okres bezproblemowego użytkowania. Dzięki temu będziemy mieli pewność inwestycji na wiele lat i unikniemy niepotrzebnego rozczarowania i generowania dodatkowych kosztów wynikających z zakupu kolejnego pługu.

Największą pewność dobrego wyboru dają polscy producenci działający na rynku od wielu lat, mający odpowiednie doświadczenie i stosujący najlepsze materiały i technologie. Firmy te są nastawione na wysoką jakość oferowanego produktu i zadowolenie klienta, a nie sprzedaż jak największej ilości słabego wyrobu. Należy liczyć się w takim przypadku z nieco większymi kosztami zakupu pługu śnieżnego, ale biorąc pod uwagę, iż jest to długoterminowa inwestycja, warto wziąć to pod rozwagę i uniknąć kupowania tanich, niesprawdzonych produktów. Oszczędności w takim przypadku nie ma żadnej, bo w krótkim czasie będziemy zmuszeni do zakupu nowego urządzenia i tym samym koszty przekroczą oczekiwany poziom.

Pług śnieżny do wózka widłowego - czy warto?

Pług śnieżny do wózka widłowego to rozwiązanie zdecydowanie warte polecenia, szczególnie w przypadku większych terenów wymagających odśnieżenia, gdzie inne metody są nieopłacalne i czasochłonne. Dzięki wybraniu sprzętu wysokiej jakości, wykonanego z najlepszych materiałów o wydłużonej żywotności mamy pewność, że poczyniona inwestycja będzie trafiona, a wartości najważniejsze w dłuższej perspektywie, jak czas i pieniądze zostaną zaoszczędzone.

 

foto: pług śnieżny firmy SPARE do wózka widlowego 1500mm

 

 

 

foto: opcje dodatkowe dla pługa do wózka widłowego

Komentarze

  • --Brak komentarzy--

Dodaj komentarz

Ocena: 0/6 ( 0 głos )