Jakie opony do wózka widłowego wybrać?

Opony pełne do wózków widłowych

Wózek widłowy to niezawodny pojazd, który jest pomocny w wielu dziedzinach przemysłu. Aby użytkownik w stu procentach był zadowolony z tego urządzenia oraz, aby praca była wydajna, należy zadbać o takie szczegóły, jak na przykład wybór opon do wózka widłowego. Jednych z rodzajów opon do tego pojazdu, są opony pełne. Czy opłaca się je montować do wózków widłowych?

 


Wybór opon do wózka widłowego

Wybierając odpowiednie opony do pojazdu wykorzystywanego w pracy, którym jest wózek widłowy, należy pod uwagę wziąć trzy czynniki: rodzaj pojazdu, charakter transportowanego materiału oraz rodzaj podłoża.

Opony są bardzo ważnym element, jeżeli chcemy, aby pojazd poruszał się płynnie i bez problemu pokonywał przeszkody. Dobrze dobrana opony to również gwarancja bezpiecznego przewożenia towaru oraz użytkowania przez operatora.

Opony pełne do wózków widłowych

Opony pełne w całości są wypełnione gumą — nie posiadają wolnych przestrzeni. Ich konstrukcja składa się z warstwy amortyzującej, która znajduje się pod bieżnikiem. Natomiast pod warstwą amortyzująca możemy znaleźć warstwę bazową. Opony pełne dzielą się na elastyczne i superelastyczne — zależne jest to ze względu na ilość warstw.

Opony dwuwarstwowe wykorzystane są najczęściej na równych i utwardzonych powierzchniach, ponieważ tego typu opona nie posiada warstwy amortyzującej. Natomiast opony trójwarstwowe są wyposażone dodatkowo w warstwę amortyzującą, dzięki temu bez problemu radzą sobie na nierównych podłożach.

Czy opony pełne do wózka widłowego to dobry wybór?

Mimo ich niewielkiej amortyzacji swoje zastosowanie znajdują w wielu sytuacjach, ponieważ w oponach pełnych nie ma możliwości ich przebicia. Nawet jeśli opona trafi np. na gwóźdź, będzie w stanie dalej się poruszać. Między innymi dlatego cechują się długą żywotnością, na którą ma wpływ solidna konstrukcja. Opony te nie ulegają odkształceniom, nawet podczas przewożenia dużego ładunku.

Czy opony pełne mają swoje wady? Do wad możemy zaliczyć słabszą amortyzację, a także konieczność wykorzystania specjalistycznych pras hydraulicznych do wymiany tego typu opon.

Komentarze

  • --Brak komentarzy--

Dodaj komentarz

Ocena: 0/6 ( 0 głos )