Jakie są rodzaje polskich wózków paletowych Zakrem.

Jakie są rodzaje polskich wózków paletowych Zakrem.

 

Wózki paletowe, czyli paleciaki to niezwykle pomocne i wszechstronne urządzenia. Ich przeznaczeniem jest bliski transport, czyli polegający na przewożeniu towarów na niedużych odległościach. Szeroko stosowane są na terenie sklepów, supermarketów oraz w magazynach i hurtowniach. Chętnie wykorzystywane również w liniach produkcyjnych oraz na samochodach dostawczych. Istnieje kilka rodzajów wózków paletowych Zakrem, które w zależności od potrzeb mogą być różnie wyposażone. 

 

wozki paletowe zakrem grajewo

foto: logo Zakrem Grajewo, producenta polskich wózków paletowych

Wózki paletowe, paleciaki standardowe Zakrem.

Jest to najczęściej spotykany rodzaj wózka paletowego, który odpowiedni jest na niewielkie odległości. Pozwala na podnoszenie ładunków na wysokość, która maksymalnie wynosi 20 centymetrów. Udźwig standardowego paleciaka Zakrem wynosi około 2,3 tonu. Widły w wózkach paletowych różnią się długością, szerokością oraz rozstawem. Im rozstaw jest mniejszy, tym wózek jest bardziej zwrotny i łatwiejszy w obsłudze. Standardowy rozstaw w wózkach Zakrem wynosi od 52cm, wąski - od 14 do 45 cm, a szeroki ponad 68 cm. Na końcu wózka palectowego zamocowane są podwójne lub pojedyncze rolki, które mogą być wykonane z gumy, poliuretanu oraz nylonu. 

 

 

wózek paletowy zakrem wru4-2300, paleciak - Spare

foto: ręczny polski wózek paletowy Zakrem Grajewo, standardowy model WRU4-2300

 

 

Wózki paletowe Zakrem galwanizowane, ocynkowane

są to paleciaki w całości wykonane z najwyższej jakości stali oraz dodatkowo ocynkowane. Przystosowane są do pracy w środowiskach korozyjnych - na przykład z substancjami o kwaśnym odczynie oraz z roztworami soli.  Nadają się też do pracy w warunkach wysokiej wilgotności oraz na zewnątrz budynków. Ocynkowane są nie tylko główne powierzchnie, ale wszystkie elementy konstrukcyjne wózka paletowego, dzięki czemu wyróżnia się on niezwykłą wytrzymałością. Firma Zakrem Grajewo produkuje wózki paletowe ocynkowane w różnych długościach wideł i z różnymi opcjami kółek i rolek.

 

Wózki paletowe Zakrem unoszące nożycowe.

Tego rodzaju wózki paletowe posiadają możliwość unoszenia towarów, co jest niezwykle praktyczne w przypadku ciągów technologicznych. Najczęściej posiadają możliwość uniesienia ładunku na wysokość około 800 milimetrów. Wyróżniają się prostą konstrukcją oraz solidnym wykonaniem. Często spełniają funkcję podestu, dzięki czemu monter może wykonywać pracę na danej wysokości. Łączą on w sobie zalety wózka podnośnikowego, podnośnika stołowego oraz typowego wózka paletowego. Niektóre modele posiadają praktyczną opcję szybkiego podnoszenia ładunków do 300 kg. 

 

Wózki paletowe Zakrem ze stali nierdzewnej.

Paleciaki te charakteryzują się wyjątkowo wytrzymałą konstrukcją i używane są do pracy w ekstremalnych warunkach. Zapewniają maksymalną stabilność oraz długą żywotność. Mogą wyróżniać się też specjalnie chronionymi rolkami najazdowymi oraz spawanym mocowaniem dyszla. Używane są w środowiskach o wyższej wilgotności, oraz gdy temperatura powietrza wynosi poniżej zera. Wykorzystywane również w miejscach, gdzie obowiązują wysokie standardy higieniczne - na przykład w branży farmaceutycznej. 

 

Wózki paletowe widłowe masztowe.

Używane są do pionowego transportu. Posiadają możliwość podnoszenia towaru aż do 2 metrów, jednak najczęściej wysokość podnoszenia wynosi 1,6 metra. Udźwig tego typu paleciaków to w większości przypadków 1000kg. Doskonale nadają się do wyładunku i załadunku towarów z samochodów dostawczych czy kontenerów oraz obsługiwania regałów paletowych. Są to modele, które w porównaniu do wózków widłowych posiadają małą i lekką konstrukcję, a pozwalają na składowanie towarów na wysokościach. Doskonale sprawdzają się w mniejszych magazynach. Nie podlegają pod dozór techniczny Urzędu Dozoru Technicznego.

zakrem-wozek-masztowy-wpr3-masztowy

foto: wózek paletowy Zakrem Grajewo, paletowy masztowy WPR3

 

 

Wózki paletowe Zakrem, z wbudowaną wagą. Paleciaki mają wbudowany system ważący.  Używane są w pracy, która polega na przygotowywaniu towaru do transportu. Wózki widłowe mogą posiadają system ważenia oparty na tensometrach. Wyróżniają się dużo dokładniejszym pomiarem, a błąd ważenia to jedynie 0,1 % z całego pomiaru. 

 

Podział wózków ze względu na długość wideł. Wózki paletowe możemy podzielić też według długości wideł. Wyróżnia się paleciaki :

 

Długie wózki paletowe, paleciaki marki Zakrem

pozwalają na transport dwóch palet jednocześnie oraz innych długich ładunków. Długość ich wideł wynosi 1600 mm, a nawet 2000 mm lub więcej. Długie widły sprawiają, że manewry wózkiem są dosyć trudne.

 

Krótkie wózki paletowe Zakrem 

używane są w do transportu w wąskich przestrzeniach. Długość ich wideł wynosi do 800 mm lub 1000 mm. Paleciaki, których długość wideł wynosi 800 mm, mogą podnosić palety prostopadle do jej boku oraz zmieszczą się niemal w każdej alejce magazynowej lub korytarzu. Polecane szczególnie w małych magazynach lub do używania na samochodach ciężarowych.

 

krotki wózek paletowy zakrem 800mm

foto: krótki paleciak Zakrem, 800mm

 

 

Standardowe paleciaki - to często spotykane paleciaki, o długości wideł 1150 mm. Doskonale radzą sobie z typową europaletą. 

 

 

Waga wózków paletowych. 

Średnia waga paleciaków waha się między 50 a 80 kilogramów. Istnieją jednak lżejsze modele, które wykonane są w konstrukcji ażurowej. Im większa waga wózka, tym zazwyczaj użyto lepszych materiałów do produkcji paleciaka. Gdy waha wynosi co najmniej 70 kilogramów oznacza, że widły zostały całościowe odlane i wykonane z jednego fragmentu metalu, co wiąże się z większą wytrzymałością.

 

 

Komentarze

  • Dagmar

    Zakrem to najlepsze paleciaki!

    19-06-2021 00:30:29

Dodaj komentarz

Ocena: 6/6 ( 2 głosy )

Podobne w: porady techniczne

Instrukcja wózka paletowego Zakrem WRU4-2500

Instrukcja wózka paletowego Zakrem WRU4-2500

  Instrukcja obsługi wózka paletowego Zakrem, model WRU4-2500   1. Budowa i wymiary    2. Przeznaczenie   Wózek ręczny unoszący WRU4–2500 jest przeznaczony do prac transportowych we wszelkiego rodzaju magazynach…

Czy warto kupić polski wózek paletowy Zakrem?

Czy warto kupić polski wózek paletowy Zakrem?

  Polskie wózki paletowe Zakrem WRU4-2300 cechuje niezawodność i bardzo solidne wykonanie. W Polsce od 1952 roku istnieje producent ręcznych wózków paletowych - firma Zakrem w Grajewie.  Wózki paletowe firmy Zakrem obj…

Ręczne wózki paletowe masztowe podnośnikowe, wysokiego podnoszenia.

Ręczne wózki paletowe masztowe podnośnikowe, wysokiego podnoszenia.

  Wybór ręcznego wózka paletowego masztowego ( wysokiego podnoszenia).   Ręczne wózki paleciaki unoszące mają ręczne prowadzenie wózka oraz ręczne podnoszenie wideł.   W większości udźwig 1000 kg, mogą mieć udźwig d…

Wózek paletowy, paleciak nie podnosi, nie opuszcza?

Wózek paletowy, paleciak nie podnosi, nie opuszcza?

  Co może być przyczyną gdy ręczny wózek paletowy nie podnosi wideł lub nie opuszcza?     W pierwszej kolejności sprawdź czy prawidłowo obsługujesz wózek paletowy. Aby wózek podnosił się do góry należy skierować dźwi…

Polskie ręczne wózki paletowe, paleciaki Zakrem - opinie, charakterystyka

Polskie ręczne wózki paletowe, paleciaki Zakrem - opinie, charakterystyka

  Wózki paletowe są produkowane w większości w Azji.   Kilku producentów nadal produkuje wózki paletowe w Europie m.in w Polsce, we Włoszech oraz w Bułgarii. W Polsce od 1952 roku istnieje firma Zakrem w Grajewie i od…

Czy ręczny wózek paletowy to wózek widłowy?

Czy ręczny wózek paletowy to wózek widłowy?

  Producenci i sprzedawcy oferują szeroki asortyment wózków magazynowych usprawniających pracę. To cenna pomoc w pracach magazynowych, na halach produkcyjnych i logistycznych, oraz budowach i w sklepach. Odciążenie prac…

Długie wózki paletowe ręczne. Paleciaki z długimi widłami.

Długie wózki paletowe ręczne. Paleciaki z długimi widłami.

Ręczne wózki paletowe, zwane popularnie paleciakami to jedne z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych urządzeń w takich miejscach jak magazyny, hurtownie i sklepy. Tego rodzaju urządzenia są bardzo proste w o…

Paleciak krótki polski - Zakrem. Krótkie wózki paletowe, ręczne widłowe.

Paleciak krótki polski - Zakrem. Krótkie wózki paletowe, ręczne widłowe.

    Wózki paletowe tzw. paleciaki przeznaczone są do transportu towarów w magazynach, halach produkcyjnych oraz na placach składowych.   Służą do podnoszenia, opuszczania i przewożenia ładunków na bliskich odległości…