Wózek paletowy ręczny czy elektryczny?

Czy wózki paletowe ręczne mogą być lepsze od elektrycznych?

Głównym zadaniem ręcznego wózka paletowego jest przewożenie, na mniejsze lub wieksze odleglosci, ładunków. Paleciaki słyną z prostej obsługi, która ułatwia pracę. Brak jakiegokolwiek źródła napędu to jedna z najbardziej charakterystycznych cech odróżniająca ręczny wózek paletowy od wózka paletowego elektrycznego. Te dwa typy wózków często określane są po prostu: wózkiem widłowym. Dlatego te określenie może wprowadzić w błąd, ponieważ tak naprawdę różnią się one od siebie.

 


Paleciak ręczny — czym się wyróżnia?

Na początek warto przyjrzeć się zaletą wózka paletowego ręcznego, które go wyróżniają. Paleciak swoją popularność zyskał dzięki łatwej obsłudze, prostej budowie (dzięki temu w razie awarii można szybko usunąć usterkę), niewielkim rozmiarze, niskich kosztach utrzymania, braku konieczności rejestracji oraz niskiej cenie zakupu.

Czy paleciak ręczny sprawdzi się lepiej niż wózek paletowy elektryczny?

Patrząc na te dwa typy wózków, może się wydawać, że wózek paletowy elektryczny sprawdzi się lepiej niż paleciak ręczny. Jednak wybór sprzętu zależy od sytuacji, która nie zawsze wymaga ciężkiego sprzętu.

Paleciak ręczny na pewno okaże się lepszym wyborem podczas rozwożenia towaru po sklepie czy rozładunku palet z ciężarówki. W tym przypadku użycie wózka paletowego elektrycznego byłoby bardziej problemowe.

Ręczny wózek paletowy, w porównaniu do elektrycznego, nie wymaga ładowania akumulatorów. Dzięki temu będzie przez cały czas zdolny do pracy. Musimy również pamiętać, że paleciaki ręczne posiadają proste funkcje, oraz że nie każdy może sobie z nim tak łatwo poradzić, ponieważ do jego operowania potrzebne jest użycie pewnej siły. Dlatego ten rodzaj wózka może w niektórych przypadkach się nie sprawdzić i warto przemyśleć zakup wózka paletowego elektrycznego, jednak wiadomo, że wiąże się to z większymi kosztami i koniecznością ładowania baterii W przypadku awarii wózka elektrycznego, ze względu na jego skomplikowaną konstrukcję, zawsze wymagana jest wizyta specjalistycznego serwisu. Użytkownik rzadko kiedy ma możliwości do usunięcia usterki. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku wózków ręcznych, gdzie wiele podstawowych napraw można wykonać bez specjalistycznej wiedzy i specjalistycznych narzędzi czy oprogramowania.

Wybór wózka paletowego zależy również od potrzeb. Jeżeli wózek będzie wykorzystywany przez wiele godzin, do przewożenia ciężkich i nieporęcznych ładunków, warto zdecydować się na bardziej komfortowe rozwiązanie, jakim jest paletowy wózek elektryczny.Komentarze

  • --Brak komentarzy--

Dodaj komentarz

Ocena: 0/6 ( 0 głos )