Czy są dostępne zimowe akcesoria, osprzęt do wózków widłowych?

Osprzęt zimowy do wózków widłowych.

W okresie zimowym do wózków widłowych można zastosować osprzęt ułatwiający pracę wózkiem lub zmieniający fukcję wózka widłowego.

Do takiego sprzetu zaliczamy przede wszystkim pługi śnieżne montowane na widły do wózka widłowego.

Pługi śnieżne montowane na wózkach umożliwiają szybkie i dokładne odsnieżanie dużych terenów. Standardowa szerokośc pługa do widlaka to 1500mm. Można również zastosować w wózku widłowym pług z lemieszem 2000mm, 2500mm, 3000mm. Lemiesz pługa może być regulowany ( praca na wprost, w lewo, w prawo).

Tańsze pługi do wózków mają zazwyczaj lemiesz bez możliwości regulacji prawo/lewo. W takim przypadku możliwe jest tylko odśnieżanie na wprost.

Pługi do wózków widłowych mogą być wykonane z różnej grubości blachy. Warto zainwestować w pług z grubymi gumami, co pozwoli na wieloletnią eksploatację.

  Pług śnieżny do wózka widłowego, wiadala.

 

 

Kolejny osprzęt, który przydaje się podczas zimy to szufla do zgarniania śniegu, montowana na wóżek widłowy. Szufla może mieć sterowanie mechaniczne ( pociągamy za łańcuszek, aby szufla się przechyliła ) lub hydrauliczne ( jest podłączona do hydrauliki w wózku widłowym). szufle mogą mieć różną szerokość.

Szufla do sniegu do wózka widłowego.

 

Do zimowych akcesoriów do wózków widłowych zaliczamy łańcuchy śnieżne, montowane na koła do widlaka. Łańcuchy zimowe do wózków widłowych pozwalają na pracę wózkiem na ślizkiej nawierzchni, pokrytej śniegiem czy lodem. Łańcuchy można zastosować zarówno do opon pneumatyczny do wózków widłowych, opon superlastycznych i opasek do wózków.

Łańcuchy różnią się grubością ogniw oraz sposobem łączenia ogniw.

łańcuchy śnieżne, zimowe do wózków widłowych

 

 

Podczas zimy do opon superelastycznych można zastosować specjalistyczne kolce. Kolce do opon do wózków widłowych wkręcamy w opony pełne, co poprawia przyczepność do podłoża. Wózek widłowy z kolcami będzie lepiej radził sobi ena sniegu i na śliskich nawierzchniach.

 

Kolce do opon do wózków widłowych.

Komentarze

  • Kamil Dusznik

    super

    12-12-2017 18:16:09

  • Patryk

    2 lata temu używałem pługu, teraz zima odpuściła więc wózek pracował bez żadnych uwag

    24-04-2018 11:29:34

Dodaj komentarz

Ocena: 4.75/6 ( 4 głosy )

Podobne w: porady techniczne

Budowa wózka widłowego jezdniowego.

Budowa wózka widłowego jezdniowego.

  Budowa wózka widłowego Wózki widłowe zbudowane są z następujących elementów konstrukcyjnych: rama wózka – wykonana z odpowiednio uformowanej stali podwozie – na podwozie składają się koła, zazwyczaj trzy lu…

Wózki widłowe - tematyka szkolenia, kursu o wózkach widłowych.

Wózki widłowe - tematyka szkolenia, kursu o wózkach widłowych.

Wózki widłowe - opis, charakterystyka, zasady pracy wózkiem.   Głównymi ich zaletami wózków widłowych są: -łatwość obsługi -usprawnienie pracy człowieka -bezpieczeństwo -ekonomiczne wykorzystywanie miejsca -ergono…

Oznakowanie wózka widłowego, wózka jezdniowego.

Oznakowanie wózka widłowego, wózka jezdniowego.

  Oznakowanie wózka magazynowego widłowego, wózka jezdniowego   Wózki widłowe (wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia) zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy o dozorze technicznym z dnia 21 grudnia 20…

Jakie uprawnienia wymagane są do obsługi i konserwacji wózków jezdniowych?

Jakie uprawnienia wymagane są do obsługi i konserwacji wózków jezdniowych?

Uprawnienia do obsługi wózków widłowych ( jezdniowych wózków podnośnikowych )   Osoby, które obsługują lub konserwują wózki jezdniowe podnośnikowe, są zobowiązane posiadać odpowiednie uprawnienia.     Uprawnienia op…