100x40 1200mm IIA widły do wózka widłowego 2.5T

Widły do wózków widłowych 2,5 tony 100x40x1200mm IIA

Pasują do wózków widłowych Still, Nissan, Toyota, Daewoo, Yale, Nissan, Junghenrich, BT, Caterpillar, Clark, Komatsu, WW, Rak, Eagle, Jung, Linde, Fiat, Hyster, Still

 

Długość widły - 1200 mm

Udźwig wózka - max. 2,5 tony

Klasa karetki ISO/FEM - II A

Wymiary płaskownika - 100x40 mm

Maksymalny udźwig na widłę - 1250 kg

Maksymalny udźwig wózka - 2500 kg


Kod towaru WD0051

 

Cena netto za sztukę - 490,00 pln

 

Widły bardzo wysokiej jakości. Nasza firmy istnieje na rynku wózków widłowych od 1997 roku. Posiadamy w ofercie tylko produkty wysokiej jakości.

Zaufaj naszemu doświadczeniu i wiedzy.

Widły wysyłamy na terenie całej Polski firma kurierską , możliwy jest odbiór osobisty w naszej siedzibie Al.Jerozolimskie 261 Warszawa-Michałowice.

 

 

Więcej informacji, zamówienia telefoniczne i mailowe:

tel: 22 723 92 90

kom: 501 510 436

kom: 509 678 515

e-mail: info@spare.pl

 

 

zamów widły do wózków widłowych

 

 

Nie wiesz jak ustalić klasę karetki wideł ISO/FEM ? 

Klasa karetki wideł do wózka widłowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Widły do wózków widłowych to kluczowy i najbardziej charakterystyczny element wózka. Bez nich całe urządzenie staje się bezużyteczne, a używanie wózka z uszkodzonymi widłami może stanowić zagrożenie dla życia nie tylko operatora, ale także innych osób przebywających obecnie na magazynie czy hali.

 

Jak dobrać odpowiednie widły do wózka?

Każde dopuszczone do obrotu widły posiadają oznakowanie składające się z cyfr informujących nas o parametrach produktu. Istnieją dwa typy oznakowania wideł. Bardziej popularny z nich składa się z ciągu cyfr opisujących kolejno szerokość, grubość, długość, maksymalny udźwig, środek ciężkości oraz numer seryjny wideł. Drugi z nich również jest używany dość często a cyfry, które zawiera oznaczają: numer seryjny, datę produkcji, udźwig maksymalny ze środkiem ciężkości oraz kraj pochodzenia produktu. Informacja taka jest wybita na każdym produkcie, a jej brak oznacza, że nie posiada on Świadectwa Zgodności. Takie widły nie powinny być w żadnym wypadku używane, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie spełniają one wymogów jakościowych. W takim przypadku istnieje również ryzyko błędnego określenia maksymalnego udźwigu wideł, co może prowadzić do wypadków.

Na podstawie oznaczeń powinniśmy dokonać wyboru właściwych dla naszego magazynu wideł. Najważniejsze są cechy takie jak: maksymalny udźwig, długość wideł oraz klasa karetki wideł. 

 

Udźwig

Udźwig wideł powinien być tożsamy z maksymalnym udźwigiem wózka widłowego. Oznacza to, że suma udźwigu obydwóch wideł równa się sumie udźwigu wózka. 

 

Długość wideł

Długość wideł powinna być dobierana w zależności od rodzaju przewożonych materiałów. Nie bez znaczenia jest także obszar, po którym będzie poruszał się nasz wózek, jeśli operator ma do dyspozycji bardzo wąską halę, doskonale sprawdzą się widły krótsze, które w znaczący sposób ułatwią manewrowanie. W przypadku gdy operator obsługiwał będzie dużą halę, widły dłuższe pozwolą na zabranie jednocześnie dwóch czy nawet trzech palet towaru, co w znacznym stopniu wpływa na tempo pracy w zakładzie. 

 

Klasa karetki wideł

Karetka, czyli inaczej płyta czołowa wózka widłowego definiuje jakiej wysokości widły powinniśmy kupić. Wyróżnić możemy pięć głównych klas karetki (I-V), a każda z nich posiada dwa podtypy (A oraz B). Co istotne, nie ma tutaj znaczenia ani producent, ani kraj pochodzenia wózka, ponieważ dzięki wprowadzeni jednolitej normy ISO, są one identyczne na całym świecie.

Klasę karetki wideł możemy ustalić na dwa sposoby. W pierwszym z nich konieczne będzie zmierzenie odległości między dolną krawędzią górnego mocowania widły a dolną krawędzią widły. W drugim sposobie należy zmierzyć odległość między dolną krawędzią górnego mocowania a górą dolnej części mocowania widły.

W praktyce warto wykonać pomiar obu tych wartości, pozwoli ze stuprocentową dokładnością określić klasę karetki naszego pojazdu. Nie należy także przy takim pomiarze zapominać o maksymalnym udźwigu samego wózka widłowego. Po dokonaniu pomiarów wystarczy porównać je ze specjalnie przygotowaną tabelą, w której przeczytamy dokładną charakterystykę danej klasy

.

Jak ocenić stopień zużycia wideł? 

Wózki widłowe są nadzorowana przez Urząd Dozoru Technicznego, który okresowo dokonuje kontroli posiadania przez pojazd Świadectwa Zgodności oraz całościowego stanu technicznego. Kontroler nie dopuści do użytku wózka, którego widły są zbyt wyeksploatowane. W Polsce norma zużycia to maksymalnie 10% normalnej grubości produktu. Istnieje też zasada, że nie powinno być to więcej niż 5 milimetrów. Pomiaru długości wykonuje się za pomocą dedykowanych urządzeń lub suwmiarki. Pomiarów należy dokonać na odcinku 50 milimetrów. Jeżeli starcie wideł jest większe niż określono powyżej, należy bezzwłocznie wymienić widły na nowe. 

.

 

490.00 PLN
cena netto

Zamów / Zapytaj o produkt